DDD to powszechnie znane działania zmierzające do eliminacji szkodliwych czynników, jakimi są mikroby, insekty i szczury. Rynek usług DDD znacznie się rozwinął po 1989 roku.
DEZYNFEKCJA WCZORAJ A DZIŚ!
Tematyka DDD jest ciekawa również dla osób nie związanych z tą gałęzią usług, o czym może świadczyć fakt, że istnieje w Polsce Muzeum DDD. Interesująca wydaje się możliwość prześledzenia jak przez dziesięciolecia ludzie radzili sobie z problemem inwazyjnych mikroorganizmów, owadów i gryzoni.
Czym jest dezynfekcja?
Dezynfekcja to inaczej odkażanie. Celem jest usunięcie drobnoustrojów, tj. bakterii, wirusów, grzybów i pasożytów Wykonuje się ją we wszelkiego typu obiektach i pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych i użytkowych.
Dezynfekcję należy przeprowadzać wszędzie tam, gdzie gromadzona jest żywność, czyli w magazynach, silosach i składach. Warto również odkażać miejsca przebywania zwierząt, czyli w stajniach, oborach, chlewniach, kurnikach itp.
Czynniki fizyczne stosowane do dezynfekcji, to para wodna pod ciśnieniem i promieniowanie uv o długości 256 nm.
Bardziej popularne i lepiej się sprawdzające są chemiczne metody dezynfekcji. Jedną z najstarszych (i obecnie stosowanym) jest użycie sody kaustycznej, czyli zasady sodowej. Dawniej ten tzw. ług sodowy otrzymywano przez zmieszanie wody z popiołem, ale w dzisiejszych czasach nie stosuje się już takich chałupniczych metod. Współcześnie chemia oferuje zresztą znacznie większy zestaw dezynfekantów. Należą do nich min. :
- alkohole,
- związki fenolowe (np. krezol),
- związki metali ciężkich (miedzi, rtęci itp.),
- związki halogenowe (jodyna, chloramina itp.),
- utleniacze (nadtlenki i nadmanganiany),
- kwasy i zasady.
Stosowane przez naszych specjalistów środki odkażające są bezpieczne dla ludzi i dla zwierząt.
Dezynsekcja – co to jest?
Dezynsekcja polega na zwalczaniu owadów latających i biegających, takich jak muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy, karaluchy oraz chrząszcze magazynowe. Może być wykonywana w domach, mieszkaniach, sklepach, budynkach użyteczności publicznej, magazynach itp.
Metod dezynsekcji jest bardzo dużo, do najpopularniejszych możemy zaliczyć:
- opryskową,
- żelową,
- gazową
- wymrażania
- termiczną.
Metody dobiera się biorąc pod uwagę rodzaj szkodnika oraz obszar jego występowania.
Gwarantujemy skuteczność prowadzonych działań oraz bezpieczeństwo.
Dezodoryzacja – na czym to polega?
Dezodoryzacja to inaczej usuwanie niepożądanego zapachu oraz oczyszczanie powietrza. Pozwala skutecznie pozbyć się zapachu stęchlizny, rozlanego mleka, środków medycznych, czy dymu papierosowego.
- Dezodoryzacje stosujemy w mieszkaniach i domach, piwnicach, strychach, garażach, zsypach
- obiektach gastronomicznych
- placówkach medycznych
- galeriach handlowych, hodowlach.
Do najpopularniejszych metod możemy zaliczyć adsorpcję, absorpcję, biofiltrację, termiczne lub katalityczne spalanie zanieczyszczeń, utlenianie w fazie gazowej.
OZONOWANIE – METODA DEZYNFEKCJI.
Do tej listy można dodać ozonowanie, czyli dezynfekcję za pomocą ozonu. W ostatnich latach coraz częściej się go używa a jego walory są nie do przecenienia. Skuteczność, szybkość działania, ekologiczność i względnie tani koszt ozonowania sprawiają, że postrzega się je jako jeden z wiodących środków odkażających.
Podkreśla się, że wzorcowy preparat dezynfekcyjny powinien mieć określone cechy: szeroki zakres działania, szybko się biodegradować, niszczyć zarazki intensywnie i w krótkim czasie, być tanim i łatwym w użyciu, a – przede wszystkim – bezpiecznym, czyli nietoksycznym dla ludzi.
Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z naszej oferty, prosimy o kontakt.