Problem nadmiernej wilgoci dotyczy wielu budynków w regionie Kotliny Kłodzkiej. Najczęściej są to budynki z przeszłością, budowane w czasach, w których izolacja przeciwwilgociowa była tworzona w sposób nieefektywny. Dzisiejsza technologia pozwala na trwałe pozbycie się wilgoci ze ścian i fundamentów oraz skuteczne ich zabezpieczenie na lata! Oferta naszej firmy uwzględnia także osuszanie obiektów po zalaniach, w tym po powodzi.
Osuszanie budynków w Lądku-Zdroju
Firma Hydroblokada to ekspert w dziedzinie rozwiązań związanych z osuszaniem budynków i iniekcją krystaliczną. Działamy na rynku od wielu lat, zdobywając doświadczenie oraz zaufanie klientów dzięki profesjonalizmowi i skuteczności naszych usług. Od lat, z powodzeniem, działamy na rynku osuszania obiektów. Możemy pochwalić się realizacjami w wielu miejscach w Polsce, jednak skupiamy się na działalności w województwach na południu kraju. Zajmowaliśmy się procesem osuszania wielu znanych obiektów, w tym. Zamku w Mosznej, dworca kolejowego Opole Główne czy Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.
Iniekcja Krystaliczna Lądek-Zdrój
Metoda iniekcji krystalicznej jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie budynków przed wilgocią oraz wnikaniem wody. Hydroblokada stosuje ten proces w celu trwałego uszczelnienia ścian fundamentowych oraz zapobiegania podciąganiu kapilarnemu wilgoci z gruntu.
Osuszanie kondensacyjne to proces, który polega na schładzaniu powietrza wewnątrz pomieszczenia, co prowadzi do skraplania się wilgoci. Metoda adsorpcyjna natomiast polega na wykorzystaniu adsorbentów, które skutecznie pochłaniają wilgoć z powietrza. Hydroblokada oferuje oba rozwiązania w celu precyzyjnego dopasowania metody do konkretnego problemu wilgoci. Skuteczne pozbycie się wilgoci ma ogromny wpływ na komfort życia mieszkańców.
Osuszanie podposadzkowe to skuteczny sposób na usunięcie wilgoci spod posadzek betonowych oraz podłóg. Metoda ta jest często stosowana w budynkach, gdzie inne metody okazałyby się nieskuteczne lub niewystarczające. Hydroblokada stosuje odpowiednie techniki, które minimalizują czas pracy i zapewniają szybkie efekty.
Osuszanie budynków po zalaniu
Hydroblokada oferuje specjalistyczne usługi związane z osuszaniem budynków po powodzi. Pracujemy nad szybką i efektywną redukcją wilgoci, minimalizując ryzyko uszkodzeń konstrukcyjnych oraz zapewniając zdrowy klimat wewnętrzny budynków.
Firma Hydroblokada stawia na jakość usług oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia, dostosowując techniki osuszania do potrzeb klienta.

Wykonanie blokady przeciwwilgociowej poziomej polega na odtworzeniu izolacji pomiędzy ścianą a ławą fundamentową lub ścianą na parterze a fundamentem.
Zadaniem izolacji poziomej jest ochrona przed kapilarnym podciąganiem wody z gruntu.
Izolacja polega na odwierceniu poziomo w jednej linii otworów w odstępach co 10-15cm
Po wykonaniu blokady przeciwwilgociowej, którą uzyskuje się w przeciągu 7-10 dni, wilgotność w murze spada systematycznie i uzależniona jest od temperatury oraz wentylacji w osuszanych pomieszczeniach.

Etap I

Etap II
Obszary iniekcyjne czyścimy z resztek odwiercin za pomocą odkurzacza przemysłowego i lancy.
W tak przygotowane otwory wprowadzamy mieszaninę preparatu Muro-Izol z wodą demineralizowaną tzw. wstępna hydrofobizacja

Etap III

Etap IV
Wykonanie blokady przeciwwilgociowej pionowej, dotyczy wszystkich ścian przyległych do gruntu.
Zadaniem iniekcji jest odcięcie wilgoci z gruntu, poprzez uszczelnienie kapilarów oraz porów ( mikrokanalików)
Izolacja polega na odwierceniu siatki otworów iniekcyjnych w ścianie od styku posadzki do styku zewnętrznego poziomu gruntu w odstępach co 15-20cm, a ostatni rząd otworów jest wiercony co 10-15cm nad gruntem w stronę podpiwniczenia.
Po wykonaniu blokady przeciwwilgociowej, którą uzyskuje się w przeciągu 7-10 dni, wilgotność w murze spada systematycznie i uzależniona jest od temperatury oraz wentylacji w osuszanych pomieszczeniach.

Etap I

Etap II

Etap III

Etap IV
Iniekcja krystalizująca to obecnie najtańsza i najskuteczniejsza metoda osuszania budowli.
- Blokadę izolacyjną uzyskuje się praktycznie w ciągu 7 – 10 dni i jest absolutnie ekologiczna.
- Wytworzona blokada izolacyjna jest wodoszczelna, gazoszczelna i stanowi dobra izolację elektryczną oraz powoduje mechaniczne wzmocnienie murów w strefie iniekcji.
- Metoda Iniekcji Krystalicznej nie narusza konstrukcji budynku czy budowli i spełnia wszystkie konserwatorskie kryteria, dotyczące metod osuszania obiektów budowlanych. Ponadto otrzymała Atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie do stosowania w budownictwie bez żadnych ograniczeń technicznych i higienicznych.


Osuszanie metodą Iniekcji Krystalizującej nie wymaga:
- wstępnego osuszania murów, izolowanie daje tym lepsze wyniki im bardziej są zawilgocone mury
- wstępnego odsolenia murów
- odkopywania fundamentów, co znacznie przyspiesza prace w porównaniu z innymi technikami.