Osuszanie adsorpcyjne
Zbyt duża wilgoć w pomieszczeniach, niezależnie od ich rodzaju, to niestety doskonałe środowisko dla szkodliwych mikroorganizmów, grzybów, pleśni. Mamy wymieniać dalej? Oczywiście moglibyśmy, ale skupmy się na tym, że szkodzi to zarówno Twojemu zdrowiu, jak i trwałości danego budynku. Dlatego warto korzystać z usług osuszania. Jedną z metod jest omawiane w niniejszym artykule osuszanie adsorpcyjne. Na czym polega? Jak przebiega? Co daje? Przeczytaj i pomyśl jak możemy Ci pomóc.
W jaki sposób odbywa się osuszanie powietrza?
Osuszanie powietrza odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wszystko dzieje się dzięki wykorzystaniu zjawiska adsorpcji, czyli wiązania się cząsteczek, atomów lub jonów na powierzchni lub granicy faz fizycznych, powodujący lokalne zmiany stężenia. Osuszanie adsorpcyjne opiera się na rotorze osuszającym. Nowoczesne urządzenia, czyli osuszacze adsorpcyjne, wykorzystują wysokiej klasy rotory osuszające. Brzmi ciężko? Być może, ale od tej usługi masz fachowców z Hydroblokady.
Jak działają osuszacze wilgoci od strony mechanicznej?
Osuszacz wilgoci to jeden z nowocześniejszych sprzętów. Powietrze zasysane przez wentylator trafia do koła suszącego. Odzyskana woda jest wyrzucana na metalową płytkę. Kolejny wentylator ogrzewa powietrze. Dzięki temu powietrze jest suche i ciepłe. Adsorpcyjny osuszacz powietrza posiada wiele zalet, do których należy przede wszystkim moc i wydajność. Zaletą jest też technologia sprawiająca, że hałas, podczas pracy urządzenia, jest praktycznie nieodczuwalny, a jego lekkość i możliwość stosowania w pomieszczeniach z niską temperaturą to też wartość dodana.
Suche pomieszczenie, trwalsze pomieszczenie
Osuszanie metodą adsorpcyjną to „odbieranie” wilgoci z murów oraz ścian, by następnie przepuścić je przez osuszacz adsorpcyjny. Nie skrapla on wody – taką wilgoć „przejmują” i wchłaniają specjalne środki (chlorek litu, żel krzemionkowy, żel silikonowy). W wielkim skrócie: takie czynności skutecznie osuszają pomieszczenie. To pozytywnie wpływa na zdrowie osób tam przebywających, jak też i na jakość samego budynku. Przetrwa on znacznie dłużej niż z murami pełnymi wilgoci.
Zbyt duża wilgoć w domu nie pomaga nikomu
Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, zbyt duża wilgotność (powyżej 60%) bardzo negatywnie wpływa zarówno na kondycję samego budynku, jak i na ogólne samopoczucie, a nawet zdrowie mieszkańców. Do najczęstszych problemów zdrowotnych wywołanych niejako przez zbyt dużą wilgoć należą:
- choroby płuc,
- schorzenia reumatyczne,
Natomiast dla budynku zbyt duża wilgoć to:
- uszkodzenie powierzchni malowanych, tapet,
- przyczynianie się do rozwoju pleśni.
Warto temu zapobiegać zamiast kosztownie leczyć. Trzeba wcześniej podejmować stosowne kroki,
aby zadbać o odpowiednie osuszanie powietrza. Metoda adsorpcyjna pomogła już wielu budynkom odzyskać świetność, a mikroorganizmy i grzyby czy pleśnie, tak szkodzący ludziom drżą ze strachu.
W pewnym, niedosłownym rzecz jasna sensie.
Dwa rodzaje osuszania
Osuszanie dzielimy na osuszanie kondensacyjne i adsorpcyjne. Dziś skupiliśmy się na tym drugim, mniej znanym rozwiązaniu. Stosujemy je przede wszystkim do osuszania murów i ścian budynku. Metoda ta jest wyjątkowo skuteczna i działa jako odwilżacz powietrza. Przekonało się tym już wielu klientów Hydroblokady. Dołączysz do grona zadowolonych z efektów czy nadal będziesz narzekać na wilgoć w swoim budynku? Decyduj i pytaj, czekamy na Twoje wyzwanie wilgoci.
Udostępnij ten artykuł znajomemu, jeśli uważasz, że ten temat go zainteresuje. Jemu też przecież może pomóc Hydroblokada i osuszanie adsorpcyjne.