Tak jak w tytule, pytamy –jak wygrać z przeziębieniem zimą? Najlepiej jest jemu zapobiegać. Ale co, jeśli już jest za późno i zachorowaliśmy? W tym artykule podpowiadamy, co robić żeby szybko się wyleczyć i nie zarazić innych.
Zadbaj o wypoczynek
Jeśli czujesz się źle lub czujesz, że coś zaczyna cię ,,łapać’’, zwolnij, odpocznij. Wysypiaj się i nie przemęczaj. Jeśli czujesz taką potrzebę i masz możliwość wzięcia wolnego w pracy, zrób sobie jeden lub dwa dni przerwy, żeby organizm mógł wrócić do swojej kondycji, przed chorobą. Dobrze jest również wygrzać się w łóżku albo brać gorące kąpiele.
Pamiętaj, żeby się nawadniać
Pij dużo wody i nawadniaj się regularnie, bo odwodniony organizm źle znosi chorobę i może wydłużyć czas wyleczenia się. Warto sięgnąć również po ciepłe herbaty z dodatkiem imbiru lub cytryny. Możesz również przygotować sobie syrop z cebuli, który pomoże ci zmniejszyć ból gardła i kaszel.
Pójdź do apteki
Stosuj preparaty, które pomogą Ci szybciej wyzdrowieć i postawią cię na nogi. Skorzystaj z różnych preparatów z apteki, np. tabletek przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych, saszetek na przeziębienie, syropów, tabletek na gardło itp.
Poradź się lekarza
Ogranicz w miarę możliwości swoje kontakty z innymi, pamiętaj że możesz zarażać nawet inne osoby od 3 do 5 dni od pojawienia się objawów. Jeśli czujesz się bardzo źle, idź do lekarza, ponieważ zbyt długo utrzymujące się objawy choroby, mogą zwiastować coś poważniejszego niż zwykłe przeziębienie.
Zadbaj o swoje otoczenie
Wietrz dom i pokoje, żeby na bieżąco wpuszczać do domu świeże powietrze. Zadbaj też o to, żeby w domu nie było wilgoci, bo może to spowodować powstawanie pleśni i różne inne dolegliwości zdrowotne, np. alergie, choroby układu oddechowego czy nawet choroby wątroby. Możesz zrobić to samemu i zapobiegać powstawaniu pleśni na przykład przez regularne wietrzenie pomieszczeń, włączanie okapu kuchennego podczas gotowania, otwieranie okna w łazience po skończonej kąpieli albo wezwać Hydroblokadę na pomoc. Specjaliści osuszą Twój budynek i sprawią, że raz na zawsze pożegnasz się z problemem wilgoci i pleśni.
Podsumowując
Zima jest piękna, ale tak jak i jesień, może nas „rozchorować”. Podczas procesu leczenia, bardzo ważne jest stosowanie się do wskazówek, które pozwolą nam bezproblemowo się wyleczyć, ponieważ ,,przechodzone’’ i niedoleczone infekcje, mogą powodować inne, poważniejsze problemy ze zdrowiem. Warto też zadbać o swoje otoczenie, w którym przebywamy na co dzień, ponieważ niewietrzone, zawilgocone pomieszczenia przyczyniają się do łapania różnych innych chorób. Z tym pomoże Ci Hydroblokada.