Iniekcja krystaliczna + osuszanie kondensacyjne – korzystny duet!
W ofercie firmy Hydroblokada znajdziecie wiele możliwości osuszania budynków. Wśród nich dwie wymienione w tytule. Przeprowadzimy je z wymogami niesionymi przez branżę, w której prowadzimy działalność. Iniekcja krystaliczna jest nierzadko usługą konieczną, podstawową, bez której nie można działać dalej z osuszaniem budynku. Ale… co do dwa osuszania to nie jedno, więc do tej podstawowej usługi proponujemy też drugą, tak samo potrzebną usługę – osuszanie kondensacyjne.
Najpierw Iniekcja Krystaliczna
Tej usługi chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Jest tak znana i tak często przez nas omawiana, że każdy fan naszej strony powinien ją znać. Albo i z niej skorzystać. Ale lubimy ten temat więc przypominamy. Ta metoda osuszania zawilgoconych murów została opracowana i opatentowana przez Polaka, dr inż. Wojciecha Nawrota z Wojskowej Akademii Technicznej.
Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla otoczenia oraz dla murów i dla mieszkańców. Blokadę izolacyjną uzyskuje się w ciągu 7-10 dni. Jest w pełni wodoszczelna i gazoszczelna, a przy tym ekologiczna. Jest też metodą uniwersalną więc może być zastosowana w dowolnej sytuacji dotyczącej zawilgoconych murów. To sprawia, że iniekcja krystaliczna jest skuteczna i właśnie tak popularna.
W końcu autor uzyskał dzięki niej wiele nagród. Warto to docenić.
Drugi z duetu: osuszanie kondensacyjne
Osuszanie kondensacyjne to z kolei metoda mająca na celu obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Wykorzystywane do tego celu osuszacze pochłaniają wilgoć z powietrza, a następnie zmieniają ją w wodę. Tego typu metoda jest przeprowadzana w pomieszczeniach zamkniętych, czyli takich bez możliwości wymiany powietrza. Metoda osuszania kondensacyjnego jest tym skuteczniejsza, im temperatura na zewnątrz jest niższa, a wewnątrz pomieszczenia wyższa. Największa wydajność występuje w przedziale temperatury 20-25 stopni.
A jak jeszcze można walczyć wilgocią?
Trwające bardzo długo, ale całkiem dobre jest tzw. naturalne suszenie. Brzmi prosto? I takie jest, bo to intensywne suszenie poprzez otwieranie drzwi i okien. Jeśli oczywiście na drodze nie stanie Ci pogoda. Jeśli ta jest w porządku i można wietrzyć mieszkanie czy dom i… czekasz. A potem? Dalej czekasz i czekasz. Cóż, trochę to trwa, ale też czasami warto to robić regularnie. Jednak nie każde pomieszczenie da się po prostu wywietrzyć. Na przykład piwnica może nie mieć okien, podobnie jak inna podziemna komórka. W takich przypadkach oczywiście pomocą służy Hydroblokada.
Jak sprawdzać czy osuszanie ścian jest efektywne?
Używa się do tego miernika wilgoci podłoża (powierzchnia) albo tzw. metodą suszarkową czy karbidową. Jak wygląda ta druga i trzecia metoda? Pobiera się próbkę ze ściany. Czym? Wiertłem koronowym. Taka próbka jest ważona i ulokowana w piekarniku. Ten nastawia się na temperaturę 105°C. Następnie w odstępach czasowych wyjmuje się taką próbkę i waży się ją. Tak długo aż przestanie tracić na wadze, wtedy poznajesz tzw. masę stałą. Teraz, dzięki uzyskanym pomiarom, odejmujesz wagę mokrej próbki od wagi po osuszeniu. Potem dzieli się to przez wagę suchej próbki. Wynik to tzw. procentowa zawartość wilgoci w próbce. Odpowiedni poziom osuszenia to 3-6%.
Staramy się na bieżąco dzielić z Wami wiedzą, ale jeśli chcecie uzyskać więcej informacji albo zamówić usługę, zachęcamy do kontaktu z nami. Pracownicy Hydroblokady są do Waszej dyspozycji. Służymy pomocą także w przypadku pozostałych usług naszej firmy. Zapraszamy!