Czy wiesz, kiedy powinieneś skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się osuszaniem budynków? Jeśli tak – znakomicie, jeśli jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, podpowiemy Ci, kiedy NAPRAWDĘ jest ten czas i w jaki sposób dobrać odpowiednią metodę osuszania.
1. Jeśli odczuwasz dużą wilgotność powietrza w mieszkaniu, a na szybach skrapla się woda;
2. Jeśli na ścianach pomieszczeń Twojego mieszkania pojawiła się pleśń lub grzyb;
3. Jeśli świeżo położone tynki oraz wylewki betonowe nie schną;
4. Jeśli termin oddania inwestycji dobiega końca a w pomieszczeniach nadal utrzymuje się wilgoć.
To tylko niektóre, z wyraźnych sygnałów, które oznaczają, że walka z wilgocią powinna rozpocząć się raz, a dobrze. Szkoda więc tracić czas, pieniądze i własne zdrowie, na próby samodzielnego poradzenia sobie z tym bardzo złożonym problemem.
Jakie są rodzaje osuszania budynków?
1. Iniekcja krystaliczna – Metodę Iniekcji Krystalicznej stosuje się do wytworzenia blokady przeciwwilgociowej w murach zawilgoconych na wskutek podciągania wody z gruntu,
W praktyce metoda jest stosowana we wszystkich przypadkach zawilgocenia obiektów budowlanych bez względu na:
- rodzaj użytego materiału do budowy murów
- grubości murów
- stopień zawilgocenia i zasolenia murów.
2. Osuszanie kondensacyjne i adsorpcyjne:
Osuszanie kondensacyjne jest metodą na obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Wykorzystujemy do tego celu osuszacze kondensacyjne, które pochłaniają wilgoć z powietrza zamieniają ją w wodę. Woda skroplona zostaje do zbiornika lub bezpośrednio odprowadzona na zewnątrz.
Osuszanie adsorpcyjne jest to proces, który idealnie nadaje się do osuszania murów i ścian budynków. Metoda ta polega na usuwaniu wilgoci z powietrza poprzez zbiornik osuszający, w którym umieszczony jest żel krzemionkowy (silikażel), bardzo aktywny środek adsorpcyjny.
3. Ozonowanie – Ozon ze względu na swoje właściwości znalazł zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji, dezodoryzacji. Wytworzony ozon dociera do wszystkich zakamarków pomieszczeń poddanych ozonowaniu i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, ani też nie powoduje reakcji alergicznych.
4. Termowizja – Termowizja to pasywny, bezkontaktowy pomiar temperatury na powierzchni badanego obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej. Każde ciało o temperaturze powyżej zera absolutnego (0 Kelvinów = -273,15°C) emituje energię w postaci promieniowania elektromagnetycznego. To promieniowanie w zakresie długości fal pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi nazywa się promieniowaniem podczerwonym (niewidzialne, ale odczuwalne, np. ciepło żelazka).
Promieniowanie podczerwone jest rejestrowane przez kamerę termowizyjna i przetwarzane na kolorową mapę temperatur.
Analiza termografów (mapa z rozkładem temperatur) umożliwia zlokalizowanie miejsc występowania strat ciepła oraz służy do wykrywania nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń i instalacji cieplnych, na ich podstawie można tez opracować audyt energetyczny, konieczny przy planowaniu termomodernizacji budynku czy tez jego remontu.
Chcąc dobrać idealną metodę – warto skontaktować się z naszymi specjalistami. Oni dokonają bezpłatnej wyceny, podczas której udzielą wyczerpujących informacji i pomogą zdecydować się na odpowiedni sposób walki z wilgocią, w pełni dostosowany do Państwa potrzeb.