Wilgotnościomierze

wilgotnościomierz

Dobra firma to nie tylko doświadczeni, wykwalifikowani pracownicy, to również najnowocześniejszy, zaawansowany technicznie sprzęt, bez którego wiele czynności nie mogłoby być wykonanych szybko, rzetelnie i fachowo. Dlatego też dziś chcemy przedstawić Wam nasze wilgotnościomierze, dzięki którym prowadzimy badania i lokalizujemy miejsca przecieków i największe punkty zawilgoceń.

Nasze wilgotnościomierze

O tym jak ważny jest wilgotnościomierz dla ekipy Hydroblokady nie musimy raczej nikogo przekonywać. Urządzenie to, to podstawa naszej pracy. To na podstawie jego wytycznych dokonujemy analiz i opracowujmy strategie osuszania. Dlatego też, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług, stosujemy nowoczesne wilgotnościomierze LB-796 i CEM DT-3321. Urządzenia te należą do światowej czołówki tego typu sprzętu.

Jakie materiały możemy badać wilgotnościomierzami?

W naszej pracy spotykamy się z zawilgoceniem różnych materiałów od drewna, poprzez cegły, po kamienie. Dlatego też LB-796 pozwala nam na rozpoznanie poziomu wilgotności w 70 rodzajach materiałów od drzewa sosnowego poczynając, przez cegły, pustaki, tynki gipsowe, po margle, piaskowce, wapienie, a nawet karton czy skórę zwierzęcą. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić wilgotność murów obojętnie czy będzie to dom jednorodzinny, hala fabryczna, zamek wzniesiony z wapienia lub indiańskie tipi ze skór bizonów.

 

Osprzęt do wilgotnościomierza

Wilgotnościomierze to skomplikowane urządzenia, które jednak nie zawsze dają nam możliwości wygodnego badania niektórych powierzchni. Dlatego też wraz z naszymi wilgotnościomierzami korzystamy z dedykowanych im zestawów sond. Wśród nich możemy wyróżnić sondę młotkową, służącą do pomiaru wilgotności drewna. Sondę uniwersalną, wyposażoną w elektrody płaskie i igłowe pozwalające nam sprawdzać zawilgocenie takich materiałów jak farby proszkowe, papier czy fornir. Sondy chwytakowe, wykorzystywane do pomiaru zawilgocenia materiałów murowych.

 

Metody pomiaru wilgotności za pomocą wilgotnościomierzy

W powyższych akapitach wskazywaliśmy na materiały, w jakich możemy zmierzyć poziom wilgotności. Pomiarów tych dokonuje się na dwa sposoby.
Pierwszym z nich jest metoda rezystancyjna. Polega ona na mierzeniu przewodności elektrycznej materiału i podawana jest zazwyczaj w zakresie od 1kΩ do 100MΩ. W metodzie tej wykorzystywane jest zjawisko zwiększenia przewodnictwa elektrycznego powstającego na skutek zawilgocenia materiału (woda jest bardzo dobrym przewodnikiem). Wyniki rezystencji są przez wilgotnościomierz analizowana pod kątem materiału i jego bazowej oporności, dzięki czemu już po chwili otrzymujemy wynik wskazujący na zawilgocenie danego materiału.
Drugim sposobem pomiaru wilgotności jest metoda pojemnościowa. W jej przypadku wilgotnościomierz analizuję skalę dielektryczną materiału, czyli przenikalność elektrycznej względnej materiału. W tym celu wykorzystuje się dwie metalowe elektrody i znajdującą się między nimi cienką warstwę polimeru, pełniącego rolę dielektryka. Brzmi to może dość skomplikowanie, ale w praktyce, jest banalnie proste. Wystarczy przyłożyć elektrody do badanego materiału i poczekać około 30-60 sekund, a na wyświetlaczu wilgotnościomierza pojawi się wynik, który wystarczy już tylko odczytać.

 

Dodatkowe funkcje wilgotnościomierzy

Jeżdżąc do naszych klientów zawsze chcemy móc świadczyć kompleksowe usługi. Dlatego też nasze wilgotnościomierze LB-796 wyposażone są w szereg funkcjonalności, które usprawniają naszą pracę. Są to między innymi: pomiar temperatury w pomieszczeniu, pomiar wilgotności powietrza, określanie temperatury punktu rosy itd. Dzięki czemu możemy przedstawić naszym partnerom dokładne, rzetelne informacje oszczędzając przy tym ich czas i pieniądze.

Tagi

top
CzechGerman