Kamery termowizyjne Testo 875-2i

Kamera termowizyjna to urządzenie mające swój rodowód w sprzęcie wojskowym. Obecnie jednak jest niezastąpione w praktycznie każdej firmie zajmującej się ocieplaniem lub osuszaniem budynków. To dzięki niej z łatwością możemy wykryć mosty cieplne, miejsca zagrożone pleśnią i grzybem oraz zawilgocenia.

 

Początkowo kamera termowizyjna była powszechnie używania przez wojsko. Wykorzystywano ją, wraz z noktowizją, w systemach optyki pojazdów pancernych, śmigłowców i samolotów. Ponadto stanowiła również element naprowadzania cieplnego w systemach rakietowych. Wraz z rozwojem technologii urządzenia te, jak i większość technologii wojskowych, upowszechniły się na tyle, że trafiły pod przysłowiowe „strzechy”. Dzięki temu możemy je skutecznie wykorzystywać, by walczyć z wilgocią w domu.

Wykorzystywanie kamery termowizyjnej testo 875-2i w Hydroblokadzie

Testo 875-2i to nowoczesna kamera termowizyjna przystosowana zarówno do wykorzystywania przy analizie parku maszynowego, jak i w termografii budynków. To właśnie w tej drugiej dziedzinie specjaliści z Hydroblokady wykorzystują ją na co dzień, w celu lokalizowania mostków cieplnych oraz znajdowania miejsc narażonych na wykwity grzybów i pleśni. Ponadto, kamera ta potrafi również dokonywać pomiarów zawilgocenia na podstawie kalkulacji wilgotności, temperatury otoczenia i temperatury badanej powierzchni. Rozwiązanie to, dzięki wyświetlaniu danych w formie graficznej (obraz), pozwala bardzo dokładnie określić obszar zawilgocenia. Ponadto, kamera termowizyjna jest wyjątkowo przydatka w sytuacji lokalizowania przecieków instalacji wodnej w murach.

 

Specyfikacja kamery termowizyjnej testo 875-2i

W naszej działalności dokładne dane, będące wyznacznikiem dalszych prac w zakresie osuszania budynku, są niezbędne. Dlatego wybrana przez nas kamera termowizyjna cechuje się 19.200 punktami pomiarowymi, co pozwala na dokładaną analizę uzyskanego obrazu. W zależności zaś od sytuacji, wartość tę można jeszcze zwiększyć czterokrotnie, zwiększając rozdzielczość. Równie ważne jak wysoka rozdzielczość obrazu, jest czułość sensorów. Ta występuje na poziomie <50 mK  pozwalając wychwytywać nawet drobne zmiany temperatury. Testo umożliwia również automatycznie wykrywanie punktów Hot/Coldspot, czyli miejsc krytycznych, które są wyświetlane na bieżąco w czasie przeprowadzania pomiaru. Kamera wykonuje także zdjęcia w podczerwieni oraz dodaje do nich notatki głosowe, dzięki czemu późniejsza analiza danych jest jeszcze prostsza i wygodniejsza.  Na uwagę zasługuje również dedykowany tej kamerze system wykrywania obszarów narażonych na wykwit grzyba, dzięki kalkulowaniu punktu rosy i nanoszenia go na powierzchnie budynku.

Całości dopełniają doskonałe obiektywy, z ręczną regulacją ostrości, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad doborem badanego obrazu.

Tagi

top
CzechGerman