Jak zabezpieczyć taras?

Taras i balkon to newralgiczne miejsca konstrukcji domu. Jeśli nie będziemy o nie należycie dbać, to narażone na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne bardzo szybko zamienią się w ruinę.
Zamiast pięknego, spokojnego, okazałego miejsca odpoczynku – otrzymamy brudne, brzydkie i w konsekwencji niebezpieczne miejsce w naszym domu.

Podłoże tarasu narażone jest na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych – wiatru, deszczu, śniegu, wysokich i niskich temperatur, promieni słonecznych.
Bez względu na to, czy wybraliśmy do wykończenia tarasu płytki ceramiczne, czy deski, musimy zawsze dbać o ich zabezpieczenie. Jak to zrobić skutecznie?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni szkielet tarasu.
Jeśli jesteśmy dopiero na etapie budowy domu lub dobudowy tarasu, warto sprawdzić jego konstrukcję. Wykonanie odpowiedniego spadku, oscylującego na poziomie 1,5-2% pozwoli na swobodny spływ wody opadowej. Jeśli pominęliśmy ten etap, należy wykonać go przy użyciu odpowiednich produktów.

Hydroizolacja Nord Resine

W naszej pracy stosujemy produkty firmy Nord Resine. Polecamy je też naszym klientom.
Nord Resine działa od ponad 30 lat na rynku, zajmując się produkcją chemii budowlanej, prowadzeniem badań i rozwijaniem technologii niezbędnych w przemyśle konstrukcyjnym.

Produkty firmy Nord Resine wyróżnia przede wszystkim wysoka odporność na wilgoć, mróz i upał. Są oddychające, trwale uszczelniające, szybkie i łatwe w użyciu. Gwarantują pełną ochronę, zapobiegają uszkodzeniom. Można je stosować na tarasach, balkonach, płaskich dachach, w centrach fitness, basenach i saunach.

Dodatkowym wyróżnikiem są na pewno innowacyjne systemy hydroizolacyjne. Zatrzymują wodę a przepuszczają parę wodną, co zapobiega tworzeniu się pęcherzyków powietrza pod powierzchnią.
Dom staje się bezpieczniejszy.

Jak skutecznie przygotować podłoże?

Rozwiązania stosowane przy starych tarasach:
Przede wszystkim pozbywamy się wszelkich wolnych części znajdujących się na powierzchni. Kolejnym etapem jest uzupełnienie braków, wykonanie spadków, wyrównanie powierzchni płaskiej. Dokonujemy tego przy pomocy produktu GROVE MASSETTO. Łączymy go z podłożem za pomocą gruntu GROVE PRIMER.

Rozwiązania stosowane przy nowych konstrukcjach:
Przy nowych konstrukcjach warto sięgnąć po inny produkt – SC1-F. Aby wykonać nową posadzkę ze spadkami wylewamy SC1-F na warstwę materiału wysoce oddychającego. Dzięki temu możemy uniknąć stosowania materiałów syntetycznych. Możemy uzyskać posadzkę pływającą o minimalnej grubości warstwy od 2,5 cm.

Czym są BETONGUAINA®, BETONGUAINA®. S i EASY LAST 90®?

BETONGUAINA® i BETONGUAINA®. S to pierwsze płynne membrany hydroizolacyjne przeznaczone do stosowania na tarasach, balkonach i płaskich pokryciach. Można je stosować na powierzchniach suchych i mokrych, ze spadkami do 5%, w szerokim zakresie temperatur od 0 do 50 stopni. BETONGUAINA®. S to pierwsza na rynku hydroizolacja elastmeryczno – cementowa
posiadająca europejski certyfikat (European Technical Approval) ETA.

EASY LAST 90® z kolei to płynna, samopoziomująca membrana hydroizolacyjna. Ją również można stosować na powierzchniach suchych i delikatnie wilgotnych, na powierzchniach płaskich o nachyleniu do 5%, w temperaturze od -5 do 40 stopni.

W ofercie firmy Nord Resine znajdziemy również inne produkty pozwalające na zabezpieczenie tarasu. Są to między innymi:
– uszczelniające masy jednoskładnikowe;
– wpusty i odpływy;
– kleje wysoko-odkształcalne;
– fugi cementowe;
– uszczelniacze silikonowe;
– i wiele innych.

Pomożemy Ci zrealizować cały proces zabezpieczenia tarasu.
Od przygotowania podłoża, przez uszczelnienie fug i łączeń, po estetyczne wykończenia.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące zastosowania produktów Nord Resine – zapraszamy do kontaktu.

top
CzechGerman