Jak usunąć pleśń z elewacji oraz ścian wewnątrz

Jak usunąć pleśń z elewacji oraz ścian wewnątrz

Jeśli pojawiła się pleśń w elewacji i na ścianach, należy jak najszybciej się jej pozbyć. Pleśń niszczy ściany, a także bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Zagrożenia, jakie niesie za sobą pleśń

Oprócz tego, że powstała pleśń wyniszcza ściany i inne elementy domu, warto również wiedzieć, jak bardzo jest niekorzystna dla naszego zdrowia. Oprócz tego, że pleśń jest nieestetyczna i szkodzi całemu domowi, przez pleśń rodzą się wszelkiego rodzaju bakterie, drobnoustroje, a co za tym idzie, jesteśmy narażeni na choroby lub alergie.

Pleśń poważnie szkodzi, w szczególności dzieciom oraz osobom starszym. Jest przede wszystkim siedliskiem grzybów, które bardzo szybko oprócz jednego miejsca mogą zaatakować całe mieszkanie. Tak więc jeśli zauważymy pleśń na ścianie, należy jak najszybciej się jej pozbyć, aby się nie rozprzestrzeniła.

Pleśń najszybciej rozwinie się w wilgotnym mieszkaniu, zatem należy zwrócić uwagę, czy nie warto osuszyć mieszkania, aby ta się nie nagromadziła.

Warto również pamiętać, że dłuższa obecność pleśni w domu może powodować obniżenie odporności organizmu. Najbardziej narażone są na to dzieci.

Jak usunąć pleśń ze ścian, domowymi sposobami?

Jeśli zauważyliśmy pleśń na ścianie, przede wszystkim warto skuć tynki. Wówczas od razu dowiemy się, czy pod tynkiem kryje się jeszcze warstwa pleśni, czy też nie. Przede wszystkim miejsce, w którym występuje pleśń, należy dokładnie wyczyścić i dokładnie osuszyć, ponieważ właśnie od wilgoci powstają grzyby. Po osuszeniu ściany należy przystąpić do całościowego spryskania ściany specjalnym preparatem do odgrzybiania, odczekać kilka godzin, a następnie dokładnie zatynkować ściany. Jeśli pojawiła się u nas pleśń należy pamiętać, że cały proces musi nastąpić jak najszybciej. Warto również zwrócić uwagę na dokładność.

Należy bardzo starannie odgrzybiać ściany. Jeśli zrobimy to niedokładnie, pleśń i jej zarodniki mogą cały czas być w ścianie i przez to dalej się rozwijać.

Osuszenie budynku pomoże uniknąć pleśni

Jeśli chcemy zapobiec powstaniu pleśni warto, pomyśleć nad osuszeniem mieszkania. Można to zrobić wraz z nadejściem wiosny. Wilgoć, która mogła zebrać się po zimie, może doprowadzić do powstania pleśni. Jeśli chcemy jej uniknąć, warto osuszyć mieszkanie. Można to zrobić za pomocą osuszaczy lub samodzielnie osuszyć mieszkanie.

Preparaty przeciwgrzybicze

Najlepszym sposobem na usunięcie pleśni jest spryskanie danego miejsca preparatem grzybiczym. Jeśli pleśń nie jest na tyle duża i bardzo rozwinięta, warto zakupić dobry odgrzybiacz i spróbować usunąć ją za pomocą danego preparatu. Należy jednak pamiętać, aby postępować zgodnie z instrukcją, aby uniknąć nieprawidłowego odgrzybiania.

top
CzechGerman