Deodoryzacja – dlaczego warto?

Deodoryzacja – dlaczego warto?

Deodoryzacja to innymi słowy usuwanie niepożądanych zapachów. Mowa tu zarówno o artykułach codziennego użytku, jak i o powietrzu w pomieszczeniach. Stosowana jest między innymi w przemyśle, ale również w domach prywatnych, lokalach firmowych. Wszelkie dostępne metody mają na celu zmniejszenie strumienia uwalnianych odorantów (usuwaniu przyczyn powstawania nieprzyjemnie pachnących związków lotnych), usunięcie części zanieczyszczeń, wprowadzenie do powietrza związków chemicznych przyjemnie pachnących, neutralizujących brzydkie zapachy. Deodoryzacja i jej zalety? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

DEZODORYZACJA – SKUTECZNOŚĆ.

Dezodoryzację odróżnia przede wszystkim skuteczność. Zapachy nie są maskowane lub zamieniane na inne, ale rzeczywiście usuwane. Do przeprowadzenia takiego zabiegu stosowane są albo substancje chemiczne, albo ozonowanie.

Miarą skuteczności przeprowadzonych zabiegów jest stopień zmniejszenia intensywności brzydkiego zapachu, zmniejszenie liczby skarg ludności. Oczywiście dana metoda musi być jak najskuteczniejsza, bezpieczna dla otoczenia, a przy tym nieingerująca w otoczenie. Jedną ze bardziej skutecznych metod jest ozonowanie. Pozwala usunąć zapach stęchlizny, spalenizny, dymu nikotynowego, potu, kału, moczu, farb a także zapachy zwierzęce.

OZONOWANIE – DLACZEGO WARTO?

Ozon do powyższych zabiegów wytwarzamy z generatorów ozonu o wysokiej wydajności 14 000 mg/h. Dużą zaletą ozonowania jest nietrwałość termiczna ozon, który bardzo szybko ulega rozkładowi. Pomieszczenie po ozonowaniu w krótkim czasie staje się bezpieczne.

GDZIE PRZYDA SIĘ DEODORYZACJA?

Dezodoryzacje warto przeprowadzać w domach, zakładach przemysłowych i pomieszczeniach firmowych. Właściwie to ten proces przydaje się wszędzie tam gdzie szczególnie należy dbać o komfort i zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu. Nieprzyjemny zapach w miejscu pracy to dyskomfort pracowników, który nie dość, że pogarsza ich samopoczucie to wydatnie obniża ich wydajność. Sale konferencyjne, w których przyjmujemy gości i różnych kontrahentów też przecież powinny mieć przyjemny zapach. Może w firmie mamy pomieszczenie, które było palarnią, a teraz chcemy wykorzystać te pomieszczenie inaczej? Tak, deodoryzacja szczególności przyda się wszędzie tam, gdzie dym tytoniowy staje się nieznośną pozostałością. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy właściciel mieszkania długo wynajmował je palaczowi. Wnętrza zdążyły nasiąknąć nikotynowym zapachem, a ów palacz właśnie się wyprowadza. Kolejny potencjalny najemca ogląda mieszkanie, ale przeszkadza mu woń wszechobecnego dymu tytoniowego. Tu właśnie do akcji wchodzi deodoryzacja, np. ozonowanie. Usuwanie brzydkich zapachów polecamy też realizować w gabinetach kosmetycznych, pomieszczeniach biurowych, żłobkach, magazynach, sklepach, salonach tatuażu, gabinetach stomatologicznych lub w innych lokalach, których przewija się dużo ludzi.

SAMODZIELNE USUWANIE NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU. MOŻNA, ALE CZY WARTO?

Wszystkie niepożądane zapachy mają swoje źródło – może okazać się, że zagraża ono nie tylko samopoczuciu, ale i zdrowiu czy nawet życiu. Grzyby, bakterie, wirusy – to wszystko może grozić różnorodnymi infekcjami poprzez drogi oddechowe. Ogólnodostępne preparaty czy środki czyszcząco-odświeżające to działanie chwilowe i coś jak leczenie objawów choroby zamiast jej przyczyny. Źródło nieprzyjemnego zapachu należy odpowiednio zdiagnozować i zastosować adekwatne odkażanie. Twój dom, mieszkanie, firma to nie tylko budynek, to Twoje miejsca – zadbaj o nie, o siebie i osoby z otoczenia.

JEŚLI MAJĄ PAŃSTWO PROBLEM Z BRZYDKIMI ZAPACHAMI I PRZYDA DEODORYZACJA W OPOLU LUB OKOLICACH. HYDOBROKLADA CZEKA KONTAKT. NASI SPECJALIŚCI SŁUŻĄ FACHOWĄ POMOCĄ.

top
CzechGerman