Czy Twój dom wymaga osuszania?

Czym jest dla Ciebie bezpieczny dom?

Dom nierozerwalnie kojarzy nam się z bezpieczeństwem, komfortem, ciepłem,. Chcemy czuć się tam przytulnie i rodzinnie. Niestety czasami zdarza się, że nasz błogi spokój zostaje zakłócony a my nie za bardzo wiemy, co z tym problemem możemy zrobić. Mowa tu przede wszystkim o nadmiernej wilgoci w domu. Wszyscy wiemy, że wilgoć jest wszechobecna w naszych domach, niestety czasami jest zbyt wiele, nie potrafimy się jej pozbyć. Ponadto wilgoć źle wpływa nie tylko na wygląd i kondycję mieszkania, ale również na zdrowie mieszkańców.

Bezpieczny dom to taki, do którego chcemy wracać. Taki, w którym czujemy się spokojni i zrelaksowani. W którym jesteśmy zdrowi! My, nasze dzieci i nasi rodzice.

Pamiętaj!
Bóle głowy, problemy z koncentracją, bóle mięśni, bezsenność, nawracające problemy z drogami oddechowymi – to wszystko mogą być skutki zbyt dużej wilgotności w domu. Zbyt duża wilgotność powoduje pleśń, która ma katastrofalne skutki dla naszego organizmu. I dla samego budynku również.

Jak rozpoznać problem wilgoci w domu?

Wilgoć, w pierwszych etapach, nie wykazuje żadnych objawów. Jej odpowiedni poziom pomaga a nie szkodzi jej mieszkańcom.

Kiedy wilgoć zaczyna nam szkodzić? Jakie są skutki nadmiernej wilgoci?

Zauważamy je dopiero wtedy, gdy jest jej naprawdę sporo i konieczna jest szybka wizyta specjalisty. Nagle naszym oczom ukazują się popękane ściany, plamy pokryte pleśnią, odstające tapety a nawet odpadające kafelki! Pojawia się również charakterystyczny zapach, który do przyjemnych nie należy. Pojawiają się również kłopoty ze zdrowiem, które początkowo nie są identyfikowane z daną sytuacją.

Jakie są przyczyny zawilgocenia budynku?

Wilgoć pojawia się w naszym domu razem z powietrzem. Niestety bywają też sytuacje, przez które tej wilgoci jest zbyt dużo lub też pojawia się ona niepostrzeżenie. Do takich sytuacji dochodzi, gdy mamy nieszczelne instalacje, przecieki z rur, z rynien, z których najczęściej nie zdajemy sobie sprawy.

Przyczyną może być również nieprawidłowa wentylacja, zalanie lub życie codzienne – mieszkańcy również mogą wytwarzać zbyt dużo wilgoci.

Usuń przyczynę a nie skutek!

Skutki wilgoci, w początkowej fazie, można samodzielnie usunąć. Przewietrzyć mieszkanie, zmyć ciemny nalot, przykleić z powrotem odchodzące tapety. Efekt jednak nie utrzyma się długo a my tak naprawdę tylko zatuszujemy problem. Bardzo ważne jest poznanie przyczyny zawilgocenia. Czy problem leży po stronie konstrukcji budynku, czy może coś się wydarzyło, co wpłynęło na podwyższenie poziomu wilgoci.

W jaki sposób usunąć wilgoć?

Usunięcie wilgoci nie zawsze jest proste, przy czym powinno być wykonywane przez fachowców. Warto zacząć od wyeliminowania podciągania kapilarnego wód gruntowych. W kolejnym etapie dobrze jest usunąć nieszczelne pokrycia dachowe, naprawić instalacje, rynny, wymienić zawilgoconego poddasza. Dopiero po zlikwidowaniu przyczyn można zabrać się za usuwanie objawów, czyli pleśni, grzybów. Dokonać tego można zeskrobując pleśń z kawałkiem tynku, stosując odpowiednie preparaty. To pozwoli zwiększyć komfort, ale i bezpieczeństwo przebywania w takim pomieszczeniu.

Ważne wskazówki na przyszłość!

Nasi specjaliści nie pozostawią Państwa bez pomocy. Po przeprowadzonej usłudze otrzymają Państwo szereg wskazówek, dzięki którym problem wilgoci nie wróci.
Zapewniamy fachową pomoc a na wszystkie nasze usługi dajemy gwarancję!

Jeśli potrzebują Państwo pomocy, zapraszamy do kontaktu!
Oferujemy kompleksowe osuszanie, metodę dobieramy do klienta!

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami!

top
CzechGerman